Dovolená 55+

Dotované zájezdy pro osoby starší 55ti let v oblíbených prázdninových destinací, s kompletní nabídkou asistenčních služeb a za velmi výhodné ceny mimo hlavní sezónu.

Ve spolupráci s naší partnerskou cestovní kanceláří vám předkládáme nabídku dotovaných zájezdů pro osoby starší 55ti let. Tyto zájezdy jsou dotovány z veřejných (vlády států nebo autonomních oblastí, turistické centrály) nebo soukromých (hotely, touroperátoři) zdrojů a jejich smyslem je zejména snížení sezónních výkyvů na obsazenosti hotelů a s ní související zaměstnanost v jednotlivých turistických regionech. Podstatným přínosem programu je rovněž podpora tzv. sociální turistiky. Dotované zájezdy umožňují poznávat cizí krajiny, seznámit se s jinou kulturou či ochutnat regionální speciality - a to vše za výhodnější ceny.

Výhody programu

 • žádné předváděcí nebo prodejní akce během dovolené
 • zpáteční let z Prahy (Brna/Ostravy) přímo do destinace, včetně malého občerstvení na palubě během letu (závisí na délce letu)
 • transfer z letiště do hotelu
 • ubytování v hotelech kategorie *** a *****
 • stravování formou polopenze nebo plné penze
 • minerální voda a víno k jídlu v ceně (u vybraných destinací)
 • autobusový výlet
 • služby česky nebo slovensky hovořícího delegáta po celou dobu pobytu
 • zákonné pojištění CK pro případ úpadku
 • možnost zakoupení fakultativních výletů a služeb
 • každý senior s sebou může vzít jednoho neseniora za stejných podmínek

Aktuální nabídku volných kapacit a cen si můžete zdarma a nezávazně vyžádat vyplněním kontaktního formuláře na konci této stránky. Náš konzultant je vám následně k dispozici a nápomocen při výběru vaší dovolené, vyplnění cestovní smlouvy, zvolení vhodného pojištění na cesty a další asistence.

Náš tip: MAR MENOR (Španělsko)

Vydejte se poznat u nás zatím nepříliš známé španělské "Mrtvé moře" do provincie Murcia, ve které leží jedna z největších pobřežních lagun Španělska - Mar Menor, česky Malé moře. Klidná, teplá (teplota vody je zde přibližně o 5 °C vyšší než teplota Středozemního moře) a velmi slaná laguna Mar Menor je od Středozemního moře oddělena úzkým pruhem pevniny, zvaným La Manga. V tomto unikátním zákoutí Španělska je tedy možné vykoupat se v příjemně teplé vodě a poté si svlažit tělo ve Středozemním moři, neboť La Manga měří v nejširším místě pouhých 600 metrů. Vzhledem k mělkosti moře je zde poměrně stálá teplota, která umožňuje koupání nejen přes léto, ale i v těch nejchladnějších měsících roku a navíc je toto moře vhodné i pro neplavce, jelikož voda díky své vysoké slanosti výborně nadnáší. Ve spojení se svou mělkostí tak Mar Menor představuje ideální místo dovolené pro rodiče s dětmi. Příznivé klima působí blahodárně na dýchací cesty a napomáhá léčit kožní onemocnění, jako je lupénka či atopický ekzém, bolest kloubů, revma, atd. Klimatické podmínky, slanost moře a léčivé bahno jsou nejčastějšími důvody, proč je dovolená v této oblasti čím dál více oblíbenou a vyhledávanou.

Objednejte si naše služby

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.